NIEZAWODNOŚĆ I DOŚWIADCZENIE

 

Robot FABLOX posiada rozbudowany i zaawansowany system zabezpieczeń. Pozwala on nie tylko na pozbawione ryzyka użytkowanie maszyny przez operatorów, ale także na bezpieczne przechowywanie leków.

Każde opakowanie leków przed załadunkiem na określoną półkę zostaje zeskanowane, zmierzone, sfotografowane i skatalogowane. Od komory załadunkowej, przez podajnik taśmowy, do manipulatora, opakowanie jest śledzone okiem kamer. Nie ma więc możliwości, żeby do maszyny dostał się przypadkowy produkt.

Zarówno do procesu załadunku jak i wyładunku przystępować mogą jedynie osoby zalogowane do systemu. Gwarantuje to pełną kontrolę nad stanem magazynowym i wyklucza działania osób nieupoważnionych.

Nad bezpieczeństwem operatorów czuwa obwodowy system bezpieczeństwa. Każde otwarcie drzwi modułu i naruszenie strefy bezpieczeństwa wiąże się z automatycznym wyłączeniem robota, a hamulce, w które zostały wyposażone osie pionowe, zatrzymują manipulator w miejscu. Sam operator w sytuacji dostrzeżenia błędu ma możliwość użycia awaryjnego wyłącznika.